29 marca 2014

magnolia - i znów dzialkowo :-)

witam wieczorową porą:-) wróciłam z naszego miejsca na ziemi. Zmęczona, ale szczęśliwa.     
   Mąż  zrobił mi niespodziankę i zabrał do szkółki wrzosowej.  Poza wrzosami, kupiliśmy magnolie królową, która od dawna chodziła mi po głowie:-)

  i rhodendrona białego. mam nadzieje, że będzie w pełni rozkwitu piękny:-)  usmiercilam już 5 Rh ,więc mam nadzieję, że wreszcie uda mi się doczekać okazałego.
 I wspomniane wrzosy...ta odmiana dla mnie najpiękniejszą. Każdej pory roku przyodziewa inny kolor.   I trochę wiosny w tle:-)  widzę, że pisząc z telefonu, uciekło mi jedno zdjęcie.  kupiliśmy parę iglakow, hortensji, ale też trochę własnych rozsad mam.  Eksperymenty z ukorzeniaczem przyniosły sukces:-)  pozdrawiam wiosennie,  życząc jak najpiękniejszej pogody do prac ogrodowych:-)   Kolejny post będzie domowy . odzyskam tylko dostęp do kompa, to pokaże, co u nas.

24 marca 2014

Wiosna przyszła do nas. Wrzosce kwitną. . Tulipanki, zonkile wystawily swe listki do słonka.  

 Kolejny sezon na naszej działce.  Znów zmiany będą.  W tym roku stawiamy na wnętrze.  Odmalujemy, ulepszymy tą maleńką przestrzeń. I kolejny ostatni kącik do urządzenia.  Już wiem, że łatwo nie będzie.  Ale damy radę po kawałku, niekoniecznie w tym sezonie; -) pozdrawiam serdecznie wszystkich zagladajacych